Australský ovčák

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Bernských salašnických psů

 

Záře démantů
Navštivte naše stránky
fenky pomeraniana

 

Logo Breeders Magnusson

 

Klece pro psy

Coursing

Agility tábor a výcvikové víkendy

Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy

Vysúšač pre psov a čítačka čipov

Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

 

Události roku 2011

 

19. - 20.11.2011 Mezinárodní výstava Nitra

Andromeda AndromedaNa Slovensko jsem se vydala jen s naší Medinkou. Vůbec se mi tam nechtělo, ale nakonec jsem se svými kamarády jela. A udělala jsem dobře. V sobotu Medinka získala jen N, ale v neděli si to vynahradila, dostala VN s krásným posudkem a opravdu prohlídka paní rozhodnčí ze Slovinska byla více než důkladná. Pořadí se sice nezadávalo, ale dostali jsme za Velmi nadějnou krásný pohárek.

Za fotky moc děkuji Martinovi Wagnerovi.

 

 


21.10.2011 Výsledky DNA testů Optigen

Díky mé kamarádce od borderek, která nás upozornila, že se můžeme přidat k hromadným odběrům krve, jsme se před pár týdny vydali do Brna na odběry. Krevní vzorky se posílali až za moře do USA, kde je laboratoř Optigen. Konečněmáme výsledky a jsme nadšeni. Obě naše holčičky jsou zcela zdrávy a nejsou ani přenašečky očních chorob.
Kira (Audrey May z Podhajské obory) - CEA/CH NORMAL/CLEAR
Medinka (Andromeda Záře démantů) - CEA/CH NORMAL/CLEAR


28.9. - 2.10.2011 Agility s coursingem na Monínci

Rozhodli jsme se sami opět uspořádat agility víkend. Počasí nám přálo přímo neskutečně, všechny dny byly slunečné a velmi pohodové. Že nelžu je vidět i na fotkách. Moc děkuji Blance Potočné za její neskutečnou trpělivost a už se těším na další víkendy a tábory.


14. - 15.9.2011 Pasení oveček

Medinka paseníNejen výstavami je člověk živ a protože nás vždycky lákalo zkusit s našimi ausíky pasení, vydali jsme se k Lukášovi Vaňourkovi a Dádě Poláčkové vyzkoušet, co na ovečky řeknou naše holky. Medinka je prostě ještě příliš malá, nevěděla, co se po ní chce a chtěla si s ovečkami spíš jen hrát.
Kira to pojala po svém. Ovce utíká, tak já budu běžet za ní. Prostě se v ní nezapře coursingový pes.
I tak to byly příjemně strávené 2 dny a já se dozvěděla spoustu nového.
Fotogalerie z pokusu o pasení najdete ZDE a já Dádě moc za fotky děkuji.


1. místo3.9.2011 Krajská výstava Rybníky

Za slunečného sobotního rána jsme se vydali na Krajskou výstavu do Rybníků. Tato výstava je vždy velmi příjemná, hraje dudácká kapela a tak jsme tam vzali obě dvě naše australské holčičky. Kira i když po štěňátkách ještě bez srsti a Medink se jela opět obouchávat. Holky udělali radost už při posouzení v kruhu. Medinka získala VN1 s krásným posudkem a Kiruška V2, takže spokojenost.
I přes velké horko jsme se rozodli zůstat do odpoledních soutěží. Do kruhu o Nejhezčí štěně nastoupila všechna vítězná štěňátka. Málo jich rozhodně nebylo, všichni natěšení ukázat svoje miláčky při prvních úspěších. Rozhodovat měla paní rozhodčí z Maďarska, paní Annamária Vízmathy. Velké překvapení bylo už to, že se Medinka dostala do užšího výběru. Tlouklo mi srdce a čekala. Jako vždy se dávala místo odzadu. Když se mělo vyhlašovat to první, ani jsem nedoufala a i tak byla ráda, že jsme se dostali tam, kde jsme. Najednou se ozvalo - a první místo australský ovčák!! Moje radost je vidět na fotce. Neskutečné bylo pravdou, naše Medinka, kterou jsme si nechali je Nejkrásnější štěně celé výstavy!!!

 

Medi a Kira Medi Kira


27.8.2011 Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi

Tak nastal čas, aby si Medinka začla zvykat i na výstavní kruh. Na první otrkání jsem jí vzala do Mladé Boleslavi a i když je to malé štěně, tak to zvládla přímo skvěle. Třešničkou na dortu bylo ocenění VN1 s krásným posudkem, jen čumáček má po mamince. A slečna zapisovatelka mohla psát trošku čitelněji. Za předvední děkuji Jarce Vedralové a za fotky Honzovi Ščerbovi.

pohyb postoj umisteni


31.7. - 14.8.2011 Agility tábor Větřkovice

KiraJiž podruhé v tomto létě jsme se vydali s našimi australskými ovčáky na agility tábor. Hned první den si pro Alwara přijela jeho nová panička a tak jsme začli deštivým počasím a troškou smutku.

Ale počasí se vybralo a Vláďa s Kirouškou vesele trénovali. Aby Medinka jen tak nezahálela, začala jsem trénovat i s ní. Zatím je velmi šikovná. Kiruška si na táboře zaběhala i neoficiální závod, Medinka začala opravdu plavat, prostě krásných 14 dní.

Děkuji Blance Potočné, která měla trpělivost na mě a Pepovi Žákovi, který stále doufá, že Kira nasadí větší tempo.

 


24.7.2011 Začínáme plnit licenci při coursingovém závodě Dobřanský zajíček
V neděli brzy ráno jsme se vydali směrem na Plzeň na coursingový závod, kde jsme chtěli začít plnit coursingovou licenci. Díky Martině a Martinovi Švecovým, kteří mi zapůjčili svou fenku Baby mohla Kira splnit dva párové běhy a běhala opravdu úžasně, takže oba běhy splnila. Doufám, že brzy doděláme solový běh a hurá na závody.

start beh cil


10. - 17.7 .2011 Agility tábor Smržovka
Po roce jsme se vrátili na Smržovku na agility tábor. Vláďu s Kirou opět trénovala Jitka Novotná a myslím, že jim to hodně dalo. Štěňátka si užívala kamarádů, tunýlků i horských luk. Děkujeme Kačce Kovaříkové za zorganizování tábora a Jitce za pevné nervy :) Více fotek máme na FB.

Kira Medi Medi Alwaro


5 a 19.6.2011 Kiruška už běhá opět coursing

KiraKiraAndromedaAlwaro

Jelikož už jsou štěnda velká, vzali jsme opět Kiru na coursing. Tento den zrovna přijela fotit fotografka Aneta, kde moc děkujeme za její fotky. Kirušce to docela běhalo, jen potřebuje zlepšit kondičku. Další víkend jsme vzali i malé rarášky a Medinka bude talentovaná po mamince :)) Alwaro nám i zapózoval, a stále hledá tu správnou rodinu.


2.6.2011 Uvolnil se jeden pejsek - Alwaro (barva red tri - červená s pálením)
Dnes se nám uvolnil jeden zamluvený pejsek, naše zlatíčko Alwaro. Pokud byste o něj měli zájem, neváhejte a volejte nebo pište.

Alwaro Alwaro Alwaro Alwaro

Alwaro Video štěňátek


Video štěňátek1.6.2011 Video ze zahrady

Štěňátkům je 7 týdnů a zahrada je jejich hlavní zábava. Společně s berňáčky z našeho souběžného vrhu ji dávají zabrat. Podívejte se na video.


18.5.2011 Štěňátka byla poprvé venku

Využili jsme slunného počasí a pustila všechna naše štěňátka ausinek i berňáčků ven. Video se zpracovává :)
A také už je definitivné rozhodnuto, holčička Andromeda zůstává u nás doma a rozšíří tak naší smečku.


 

Video štěňátek3.5.2011 První video miminek

Štěňátkům jsou 3 týdny, začínají si hrát, vrčet a my přinášíme jejich první video.

 


vrh A12.4.2011 Vrh A je na světě

Kiruška se rozhodla, že do pátku čekat nebude a tak zcela nečekaně začala ráno rodit. Celý porod trval 2 hodiny a za tu dobu přivedla zcela sama jen za našeho dozoru na svět 5 krásných štěňátek. Máme 2 kluky black tri, 1 klučík red tri a obě holčičky jsou v barvách blue merle. Mamina se od svých mrňousků ani nehne a bezvadně se o ně stará.

Porodní váhy super, nejlehčí červený pejsek 340 gr, obě holky 380 gr a černí kluci 440 a 480 gr.


8.3.2011 Březost potvrzena

Za slunného dne jsme se vydali opět k našemu panu MVDr. Lázničkovi a ten nám jen potvrdil, co jsme tušili. Kiruška je březí a my se můžeme těšit, co se nám v půlce dubna narodí.


11. - 12.2.2011 Máme nakryto

Konečně nastal ten pravý den a my se vydali pár set kilometrů s Kiruškou za krycím psem. Pro Kiru jsme vybrali psa importovaného z Francie - Eros of Crystal Lake. Krytí proběhlo zcela bez problémů a za měsíc nám sono ukáže, zda se můžeme těšit na malé australáčky.
Erose jsme zvolili hlavně pro jeho úžasnou povahu, temperament a zdraví. Oba potencionální rodiče jsou DKK i DLK 0/0. Kira je čekatelkou šampiona Slovenské repubiky.


1.2.2011 Kiruška hárá

Dočkali jsme se. Kiruša začala hárat, takže teď až progesteronové testy ukážou, vydáme se za tím vyvoleným psem.


Leden 2011
S novým rokem spouštíme samostatné stránky pro naši fenku australského ovčáka Kiru. Plánujeme také její první štěňátka. Jelikož si chceme užít sportovní léto, plánujeme štěňátka na jaře roku 2011. Již teď čekáme na začátek hárání Kiry každým dnem a vydáme se za ženichem.


Aktuality 2013 | Aktuality 2012 | Aktutality 2011