Australský ovčák

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Bernských salašnických psů

 

Záře démantů
Navštivte naše stránky
fenky pomeraniana

 

Logo Breeders Magnusson

 

Klece pro psy

Coursing

Agility tábor a výcvikové víkendy

Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy

Vysúšač pre psov a čítačka čipov

Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

Události roku 2012

 

20. 12.2012 Už i Méďa má coursingovou licenci

Těsně před vánoci nám přišla oficiální coursingová licence č. CMKU/AUO/647/12 pro Medinku. Takže teď už máme doma obě feny, které mohou jít závody. Uvidíme, jak to holkám spolu půjde. Jelikož ale doufám, že od Kirušky až začne hárat budou štěňátka, můžeme jezdit aspoň s Medulkou.


1. a 2. 12.2012 MVP Nitra

Letošní výstavní sezonu jsme zakončili se smíšenými pocity. Jela jsem jen s Medinkou na dvoudenní výstavu do Nitry a v sobotu dostala od paní rozhodčí z Finska Elina Haapaniemi známku D. Do neděle se nám Méďa změnila, neboť od paní rozhodčí z Maďarska Judit Korózs Papp získala známku V. Takže při poslední letošní výstavě si odnesla známku výborná i přes to, že je momentálně opravdu úplně bez srsti.


27.10.2012 Coursingové závody v Kralupech - Memorial Karla Grünwalda

Když jsem tyto závody hlásila před měsícem, nenapadlo mě, že na závody budeme přijíždět už za vydatného sněžení. Sníh, mráz, mokro, prostě podmínky pro coursingové závody víc než příšerné. Naštěstí se ráno začlo s licencemi a Kiruška měla běh také na začátku, takže pak už jsme jen z auta mohli litovat další závodníky. V závěru se už zkracovala i dráha a natahovalo se ručně. Takže o to víc mě těší, že Medulka splnila solový běh a můžeme si požádat o licenci a Kira opět 1. místo v plemeni a ze všech dospělých fen byla na 3. místě, cca z 17 fen.

 


21.10.2012 Medinka složila zkoušky ZVOP

Brzy ráno za šílené mlhy jsme se vydali směr Heřmanův Městec, kde jsem měla Medulku přihlášenou ke zkouškám vloh pasení. Medinka viděla ovečky podruhé v životě a paráda. Okamžitě se ujala svého úkolu a krásně pásla, samozřejmě po australsku :))) Bez váhání PROSPĚLA v této zkoušce, mám velkou radost.

 


13.10.2012 MVP České Budějovice

MedinkaMedinka postojPo dlouhé době jsem se vydala s Medinkou na výstavu v ČR do Českých Budějovic. Byla to dámská jízda, o handling jsem poprosila Natálku Králíčkovou, které tímto moc děkuji, protože jim to spolu moc šlo, i když nakonec Medinka získala pouze známku VD. Bohužel způsob posuzování mě víc než zkamal. Jelikož sama jezdím jako vedoucí kruhu a s rozhodčími spolupracuji, nikdy se mi nestalo, že by posuzování konzultovali s publikem za páskou.


6.10.2012 MRČR v coursingu Kralupy nad Vltavou

Sobota byla snad poslední slunečný den letošního podzimu a my jsme se vydali na závody v coursingu, který byl pro Kirušku její první po splnění licence. Jelikož i Medinka už splnila věk na plnění licence, přihlásili jsme jí také. Pořadatelé závodu mi udělali radost, neboť mohla Medinka běžet v závodě s Kirouškou, takže díky Kira v plemeni australský ovčák - 1. místo a Medinka má splněné párové běhy :)) Kiruška v červeném dresu.

 


Víkend agility26. - 30.9.2012 Víkend agility s coursingem na Monínci

Poslední zářijový víkend jsme opět strávili na Monínci s bezvadnou partou agiliťáků a úžasnými trenérkami Blankou, Janou a Radanou. Blanka má hlavně bezbeznou trpělivost na naší tvrdohlavou Medulu, která díky jejím metodám už i běhá po parkuru a neutíká z něj. Pravda má novinku, co se jí nechce skákat, sundavá tlapkou.

Více o námi pořádaném víkendu najdete na samostatných stránkách věnovaných této akci.

 


Andromeda22.9.2012 Medulka prošla úspěšně bonitací

Velmi důležitý den v životě každého psa je bonitace. Naše australská holčička prošla bonitací na výbornou, dokonce ve výstavní kondici. Kromě užšího postoje končetin a níže nasazených větších uší (po mamince) jí nebylo vytčeno vůbec nic. Její velký klad je opravdu dobré zdraví jak na očních vyšetřeních, RTG kloubů nebo plný chrup s nůžkovým skusem. Jelikož nám ještě chybí výstavy v mezitřídách, není ještě oficielně chovnou fenou, ale ty brzy doplníme.

Podrobný rozpis bonitačního kodu na stránce Medinky.

 


6.9.2012 Výsledky očního vyšetření u MVDr. Beránka

Čekala jsem, až mi to přijde opravdu písemně. Ano, začátkem září jsme byli s oběma holčičkama ausíků na očním vyšetření u MVDr. Beránka, protože s Medinkou chceme jít na bonitaci a u Kiry bychom se rádi opět dočkali štěňátek a výsledek nás potěšil i když jsme ho čekali. Obě naše australské holky mají DOV: prosté.


KV Rybníky1.9.2012 Krajská výstava Rybníky u Dobříše

Jelikož Krajskou výstavu v Rybníkách mám velmi ráda, nemohla jsem na ní se svými holkami chybět ani tento rok. Kiruška teda zcela sundala svůj krásný kožíšek, tudíž jsem věděla, že si tam nejedu pro žádný titul, ale pro pohárek za účast :) Víc nadějí jsem vkládala do Medinky, ale tam to asi hodně kazím já, no prostě Kira VD a Medinka VD3. Takže žádná sláva. Škoda, že bylo poměrně chladno, ale i tak jsme si výstavu poměrně užily.

 

 


 

MedinkaMedinka21.8.2012 Super seminář na úpravu a handlig ausíka

Moc díky Martině Švecové za uspořádání tohoto semináře s Alejandou Reyes. Pro mě a mého rozmazlenečka Medinku to bylo úžasné odpoledne, dozvěděla jsem se spoustu věcí, co a jak vylepšovat, neboť vždy je co. Takže teď jen trénovat, trénovat a trénovat.

 


Diplom3.8.2012 Je to doma!! Kira je oficiálně Slovenským šampionem krásy

Život je plný smutku, ale i radostí. V úterý dne 31.7.2012 nám odešla za Duhový most naše nejstarší berňulka Beruška.

Paradoxně ve stejný den byl naší ausince Kirušce přiznán titul Slovenský šampion krásy. Máme velkou radost!!!

 

 

 


Výstava Velká Ida20. - 21.7.2012 Výstavní výlet na Slovensko do Veľké Idy

Opět jsem se vydala se svými kamarády a jen Kiruškou na Slovensko, tentokrát až do Košic. V pátek pouze přeháňky a nám kapalo štěstí, Kiruška získává V1, CAC. Nevyspaná, unavená z cesty, ale moc spokojená. Přišla sobota ráno ..... počasí tedy bylo šílené, pršelo, park kde se konala výstava totálně rozmáčený, auta vytahoval traktor, výstavištěm jde fáma, že se výstava zruší. Nakonec se posuzuje, kruhy jsou téměř pod vodou, všude stříká bláto. Ale nám prší štěstí!! Kira získává V1, CAC, R.CACIB a tím splňuje podmínky pro udělení titulu Slovenský šampiom krásy!!! Odpoledne se vyčasilo, tak jsme udělali krásnou procházku po slovenských lukách a kopcích, prostě pro nás vydařený víkend.


MedinkaKira16.- 17.6.2012 Klubová a Speciální výstava KCHMPP

Tentokrát jsme jeli jen na otočku do Mladé Boleslavi na výstavy pořádané naším klubem. Medinka je bohužel téměř bez srsti a tak i hodnocení nebylo nejlepší. V sobotu Medulka VD a Kira V4, neděle byla o poznání lepší, Medinka VD4 a Kira V2, R.CAC. Nepopírám, že mi to udělalo velkou radost. V sobotu jsme jeli ještě s holčičkama na letecký den a musím říct, že ani bitva z 1. světové války s nimi nehnula :)))

 

 


AndromedaKira8.- 10.6.2012 Výstavní maraton na Slovensku

V těchto dnech jsem se vydala se svými australskými holčičkami do sousedního Slovenska. Začali jsme v pátek v Senci a pokračovali o víkendu na Mezinárodní výstavu do Nitry.
Medinka byla ve třídě sama, ale od zahraničních rozhodnčích získala známky VD, V a VD1.
Kiruška na tom byla lépe V3, V4 a V3.

 


31.5.2012 Výsledky HSF4 našich australských holčiček

Před pár dny jsem prožila pár horkých chvil na veterině, kdy jsme s panem doktorem odebírali vzorky DNA na poslání do laboratře AHT do Anglie. Medinka jeden kit překousla, pan doktor naštěstí měl náhradní. Dnes přišly výsledky a úžasné, obě naše holky jsou CLEAR of the hereditary cataract mutation!!!


21.5.2012 Tréninkové běhy v Drahobudicích

Využili jsem krásného počasí a vyjeli jsme s našima australskýma holčičkama na coursign do Drahobudic. Jak jim to šlo, se sami můžete podívat :)

 


13.5.2012 Národní výstava v Polsku Jelení Gora

Rozhodla jsem se zkusit štěstí v sousedním Polsku. A zadařilo se. Sice zmrzlá, neboť opravdu byla velká zima a vítr, ale neskutečně šťastná. Medinka ve třídě mladých Výborná 1, Vítěz třídy mladých a Kiruška ve třídě otevřené V1, CWC.


11.5.2012 Andromeda Záře démantů má hotové RTG

Minulý týden 3.5. jsme byli na RTG s naší Medinkou. Dnes již přišly výsledky a přišly ty nejlepší, co mohly. Medinka má DKK i DLK 0/0 (HD i ED), vyhodnocoval MVDr. Decker. Při RTG jsme si nechali udělat i páteř i když jen neoficielně a i ta je zcela v pořádku. Máme velkou radost. Oči zdravé, nožičky a záda taky, co víc si přát :)))


Andromeda ZD29.4.2012 Coursing ACD Drahobudice
Naše coursingové cvičiště v Drahobudicích pořádalo samostatnou akci pro Australské honácké psy. Počasí přálo, snad byli účastníci spokojeni a já si v rámci běhů mohla pustit i naší Medinku s jinou ausinkou na párový běh. Holky byly moc šikovné a Medulka se připravuje na svojí coursingovou dráhu.

 

 

 


MedinkaMedinka31.3.2012 MVP České Budějovice
Na výstavu do Českých Budějovice jsem sice přihlásila obě australské holky, ale Kira je zcela bez srsti a tak jsem se rozhodla nechat jí doma. Vzala jsem jen Medinku. Ve velké konkurenci 10 mladých krásných fen mi holčička ostudu neudělala. Opět výborná s úsměvem, neboli pořadí V3.

Za fotky díky Natálce, i když se v hale moc fotit nedá.

 

 


30.3.2012 A je to doma!!

Dnes nám na Kirušku přišla oficiální coursingová licence č. CMKU/AUO/565/12, takže teď už jen najít termíny a místo závodů a můžeme vyrazit. Musím říct, že její vyřízení trvalo ani ne týden. Úžasné!!


 

Kira coursing25.3.2012 Coursing Kralupy
Využili jsme první možnosti dodělat s Kirou coursingovou licenci a podařilo se. Jelikož jí chyběl jen solový běh, nemuseli jsme shánět sparing partnera a Kira splnila zcela bez problémů.

Žádost jsem již odeslala a teď jen počkat, až nám přijde a hurá na závody. Už se těšíme.

 

 


 

Andromeda ZD28.1.2012 MVP Trenčín
Na naši první letošní výstavu jsme se vydali k našim sousedům na Slovensko. Vzala jsem si obě naše australské holky a měla velkou radost. Medinka měla premiéru ve třídě mladých, kde bylo 7 krásných fen. Její umístění V3 mi udělalo velkou radost.

 

Kiruška pro svou blahobytnou kondici VD3. Přeci jen bylo znát, že měla pár měsíců klidový režim.
Leden 2012 - ztratil se Alwaro Záře démantů tetovací číslo 1006

Bohužel pro nás nový rok nezačal moc hezky. Tyhle zprávy chovatel opravdu nedostává rád. Ztratil se červený pejsek z našeho vrhu Alwaro. Je tetovaný v uchu a ztratil se ve Zdounkách u Kroměříže. Kdyby ho někdo našel, dejte nám prosím zprávu. Majitelka i my jsme velmi nešťastní. Děkujeme.

 


Aktuality 2013 | Aktuality 2012 | Aktutality 2011