Australský ovčák

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Bernských salašnických psů

 

Záře démantů
Navštivte naše stránky
fenky pomeraniana

 

Logo Breeders Magnusson

 

Klece pro psy

Coursing

Agility tábor a výcvikové víkendy

Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy

Vysúšač pre psov a čítačka čipov

Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

 

 
Události roku 2013
 
 

MedinkaMedinka30.11. - 1.12.2013 MVP Nitra

Medinku už jsem moc na výstavy brát nechtěla, ale protože jezdíme teď s príma partou, tak jsem se nechala přesvědčit a vzala jí do Nitry na Slovensko, oba rozhodčí ze zahraničí, letos Medinka dostala samé výborné, bereme samozřejmě Dorinku, nu což, zkusíme to. A jsem moc ráda. V sobotu Méďa odchází s oceněním V4 a v neděli se o mě pokuší infarkt. Radostí. Lepší zakončení letošní výstavní sezony si přát nemůžu - V1, CAC!!!!!! Díky Natálce Králíčkové za předvedení.


19. a 20.10.2013 DUO CACIB Komárom Maďarsko

Jelikož jsme chtěli jet s naší pomeraniankou Dorinkou do Maďarska, řekla jsem si, že vezmeme i někoho s ausíků. Vzala jsem s sebou Medulku a po oba dva dny získala ocenění V3. Oba rozhodčí byli velmi pečliví, každého psa prosahali a posuzování bylo důkladné. Proto mě známka výborná velmi těší, je vidět, že nám holčička dozrává. Výstava byla na úžasném místě, po celou dobu probíhal doprovodný program, výborné jídlo, neděle byla vyloženě slunečná, focení na tanku, které se jen tak nezadaří - prostě mě maďarská výstava doslova nadchla. Jen mě překvapilo, že se nepsaly posudky.

Medinka trio Andromeda


Medinka12.10.2013 OV Džbán

Po sportovním létě, kdy jsem se pokusila o váhovou redukci naší Médi, jsem jí opět vzala na výstavu. Pro Medinku ve znamení "12", protože to byla 12. Oblastní výstava psů, konaná dne 12.10., katalogové číslo Medinky bylo 12 a je narozena 12.4. :) A evidentně se to povedlo, neboť opět byl rozhodčí pan Miroslav Václavík jako na krajské v létě a nevytkl jí příliš výživnou kondici. Díky tomu také dostala ocenění V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Mám velkou radost!!!


agility Monínec25. - 29.9.2013 Agility tábor s coursingem na Monínci

Jako každý konec září jsme se vydali a holčičkama na prodloužený víkend agility s coursingem. Jako vždy jsme si krásně zaběhali, sešla se skvělá parta a zkrátka byl to dobrý relax. Jak jsme se měli je vidět i na fotkách z akce na stránkách tábora.

Už se těšíme na příští jaro, kdy opět tento víkend budeme pořádat.


medaile15.9.2013 Mistrovství v coursingu NordCup Ptýrov

Konečně nám vyšlo, že ani jedna ausinka nehárala, neměla štěňátka, nebyli jsme na žádném táboře, či víkendu a vydali jsme se s holčikama na závody v coursingu. Nádherné prostředí na Farmě Ptýrov nás překvapilo, organizace perfektní. Bohužel se nám při prvním běhu zasekl střapec do kladky a Kira se musela kus vrátit. Její běh je více technický, přeci jen jarní štěňátka a horší kondice vykonaly své na její rychlosti. I tak obě holky běžely krásně, Medinka 2. místo a Kiruška 3. místo.


Medinka24.8 - 1.9.2013 LVT Zbraslav

Léto jsme trávili na různých psích táborech. Poslední týden prázdnin jsme s australskýma holčičkama jeli na Zbraslav u Brna, kde se Medinka věnovala agility a tanci se psem, který vedla Vanda Gregorová a Kiruška také běhala agility a trénovala poslušnost s Romanou Polickou. Byl to úžasný tábor a pro mě o to úžasnější, že přijeli se za mnou podívat další 2 kluci z vrhu B po Kirušce - Bill a Bentley, takže společné focení kluků ve složení Brian, Bill a Bentley je k nahlédnutí na FB.


Certifikat14.7.2013 Seminář na masážní techniky s Bc. Kateřinou Plačkovou

Využila jsem příležitosti a přilásila se na seminář na masážní techniky pro psy, rehabilitace na balonech a strečink po pohybovém výkonu. Kamarádka si půjčila i Kiru, takže jeli obě austalské holky, Medulka i Kira. Bylo to naprosto úžasné a velmi poučné. Nejvíc se holkám líbilo cvičení na balonech.

Fotky ze semináře najdete na mém FB.


Andromeda22.6.2013 Klubová výstava KCHMPP Mladá Boleslav

Jelikož Medulce k úplnému uchovnění chyběla klubová výstava, vydali jsme se do Mladé Boleslavi. Třída otevřená byla poměrně hodně obsazena, v počtu 9 fen. O to větší radost mám, že se Méďa neztratila získala ocenění V3 v tak silné konkurenci. Ještě bohužel je stále ve výživnější kondici, ale pracujeme na tom.

Moc díky Natálce Králíčkové, že mi Méďu předvedla.


trenink30.4. - 5.5.2013 Agility víkend s coursingem na Monínci

Začátek května jsme trávili s Medinkou v kempu Javorová Skála na Monínci. Pořádáme tam agility víkendy s coursingem na Monínci, kde se opět sešla bezva parta a tentokrát se kromě běhání i trénoval klikr a cvičení na míčích. Kupodivu naše Meduza pochopila velmi rychle, co se po ní chce, takže modrá čočka už je objednaná :)

Letní i podzimní termíny na naší akci je již vypsán, více na stránkách tábora.


27.4.2013 Pojizerská výstava psů Mladá Boleslav
Na první letošní výstavu jsem vyrazila s Medinkou na Krajskou výstavu do MB. Dlouhá zima a 2 vrhy štěňátek udělali své :) Medinka je prostě příliš v blahobytné kondici a z toho důvodu sice V1, ale bez titulu :) Takže budeme nejspíš hubnout obě dvě.

25.4.2013 Přejímka vrhu a vyšetření očí vrhu B

Strašně to utíká a tak nastal čas na přejímku vrhu našich malých ďáblíků. V neděli večer přijela na přejímku poradkyně chovu a celý vrh byl uznán jako standardní, nikde žádná kýla, varlátka v šourku, všechny skusy nůžkové a u dlouhých ocásků žádný zálomek. Co více si přát .... snad už jen to, že včera jsme byli s dětičkama u MVDr. Beránka v Pardubicích a všecha štěňátka prošla vyšetřením jako DOV - prosté!! Paráda.


vrh B3.4.2013 Štěňátkům už jsou 4 týdny

Hrozně to utíká a tak opět nastal čas focení našich štěňátek. Z bedny už se ozývá vrčení a maminka Kira řádně dětem vysvětluje, že prát se bez jejího souhlasu prostě nebudou. Většinu času ještě stále prospí.

Fotky jednotlivých štěňátek najdete ve vrhu B.


holky28.3.2013 Nové fotky štěňátek ve věku 3. týdnů

Opět po týdnu jsme nafotili naše australská miminka. Všechna už vidí, slyší, kromě kojení papají kašičku z misky a jsou moc šikovní.

Občas už se na ně chodí dívat i naše Dorinka, ale prý ještě s nima moc srandy není.


Avanti27.3.2013 Avanti Záře démantů

Konečně jsem dostala fotku našeho kluka z vrhu A. Po Kirušce a Erosovi of Crystal Lake. Musím říct, že vyrostl do krásy.

 

 


vrh B20.3.2013 Opět nové fotečky štěňátek

Jako každý týden opět jsme vyfotili jednotlivá štěňátka. Už otevírají očička, zjišťují, že mají i nožičky, ale zatím využívají svůj čas k jídlu a ke spánku.

Někteří kluci ještě čekají na svoje páníčky, a to v barvách blue merle, red merle a red tri.

Fotky jednotlivých štěňátek opět najdete ve vrhu B.


vrh B5.3.2013 Vrh B je na světě!

Tak už jsou mezi námi. Krásných 6 štěňátek. To, že Kiruška porodí jsme věděli od rána. Bohužel jako první byl mrtvý red merle pejsek, který porod trošku zdržel, ale i přes to se v 13.15 narodil první živý pejsek a v 15.30 poslední blue merle pes. Takže máme 4 krásné kluky - v každé barvě jednoho a 2 blue merle holčičky.

Fotky jednotlivých štěňátek najdete ve vrhu B.


Vrh B27.1.2013 Březost potvrzena!!

Koncem týdne jsme byli u našeho pana doktora na sonografickém vyšetření a on nám potvrdil, že začátkem března se můžeme těšit na malé australské ovčáky.

Bereme předběžné záznamy na štěňátka z tohoto spojení, narodit se mohou australáčci všech barev.


Bryce3.1.2013 Máme nakryto!!

Hned na Nový rok jsme se vydali směr Jihlava do CHS Dreamfinder, kde bydlí náš úžasný vyvolený ženich. Vybrali jsme úžasného psa importovaného z USA Vinelake´s Dreamfinder "Bryce", který mě učaroval nejen svým zjevem, ale hlavně povahou. Pokud vše dobře dopadlo, můžeme se na začátku března těšit na štěňátka.
Moc děkuji Aleně Šimkové, že si i v těchto dnech na nás našla čas.
Více u našeho vrhu B.

 Aktuality 2013
| Aktuality 2012 | Aktutality 2011