Australský ovčák

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Bernských salašnických psů

 

Záře démantů
Navštivte naše stránky
fenky pomeraniana

 

Logo Breeders Magnusson

 

Klece pro psy

Coursing

Agility tábor a výcvikové víkendy

Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy

Vysúšač pre psov a čítačka čipov

Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

 

 

21.- 31. 8.2014 LVT Zbraslav u Brna a postupové zkoušky Dogdancingu

Poslední týden v srpnu jsem se stejně jako vloni vydala na LVT na Zbraslav u Brna. Tenktorkát jsem si vybrala cvičení poslušnosti u úžasné Romany Polické a dogdancing, který zde učí Vanda Gregorová. Jelikož mě na setkání ausíků ukecali, přihlásila jsem se s Medulkou i na zkoušky DD Freestyle 1. Tábor celkově byl naprosto úžasný a pro mě korunovám úspěchem ve složení zkoušky DD F1 na výbornou!!! Neuvěřitelné.
Opětovně se konala táborová výstava, kde Méďa vyhrála svou třídu a pak i nejlepší dospělou fenu. Je to sice sranda výstava, ale mě to udělalo radost o to víc, že je to výstava o souhře psa s psovodem.

 

tanceni Andromeda Medinka a já vystava


Andromeda24.8.2014 KV Brno

Vůbec jsem neměla v plánu se této výstavy zúčastnit, ale když jsem byla poměrně blízko, zrovna na táboře, tak jsem se tam vydala. Nakonec Záře démantů poměrně zářila. Brian ZD ve třídě mladých porazil psa z Rakouska a získal tím V1, VT mladých a Medinka dokonce V1, VT, Krajský vítěz!! Mám z obou dětí velkou radost. Rozhodčím byl Karel Hořák a tak díky za vystavení Denisce Řehákové, která si udělala výlet z tábora s námi na výstavu.


Medinka16.8.2014 Intenzivka pasení oveček

Po vyzkoušení v Praze jsme se vydali směr Ústí na ranč Fox Riders Ranch, kde pod vedením Evy Štemberové jsme celý den se učili pást ovečky. Hlavně já, jak vodit psa a co mu dovolit a co už ne. Medulka je poměrně šikovná, takže nás to obě dvě bavilo. Byl to nádherný den, s partou super lidí a už se těším na další akce.


7.8.2014 Medulka pase zase ovečky

Po více jak roční pauze jsme se vydali opět pást ovečky. Medinka pozapoměla, jak se s nimi zachází a tak chvilku trvalo, než jí začla fungovat hlavička :) Další víkend pojedeme na intenzivku, tak už se těšíme a pak se uvidíme, jestli budeme do Prahy dál jezdit trénovat.

 

 


ceny1.8. - 3.8.2014 AUO dny na Zbraslavi u Brna

Letní víkend na začátku srpna jsme strávili na australských dnech na Zbraslavi s oběma našima australskýma holkama. Byl to jeden z nejlepších víkendů, jaké znám. Medinka běhala agility, cvičila dog dancingové prvky, zúčastnila jsem se s ní i sranda výstavy a na agilitním sranda běhu o Perníkového krále jsme si vyběhali krásné 2. místo a k tomu vynikající perníkové srdíčko. Kiruška také běhala agility a moc jí to šlo. Díky za krásné ceny, ale hlavně za neuvěřitleně pohodovou atmosféru pořadatelce Denise a už se moc těšíme na léto. Bohužel Vláďa jen točil na kameru a tak nemám moc fotek :)


Medinka12.7.2014 OV Příbram

Po více jak půl roce jsem si řekla, že zase Medinku někam vezmu. A tak jsem jí vzala na první ročník OV do Příbrami. A holčička mi udělala velkou radost. Ve třídě otevřené byly 2 feny, paní se rozhodčí se moje holčička moc líbila a Medulka získala V1, VT!!
Za předvedení a fotku moc díky Natálce.

Díky prima partě za krásný a pohodový den :)


Brian11.7.2014 Výsledky RTG Brian Záře démantů

Dnes jsem dostala krásnou zprávu. Brian jako první z vrhu B šel na RTG kloubů a dopadl nejlépe jak mohl DKK i DLK 0/0, OCD negativní, SA negativní!!!

Jsou to první zdravotní vyšetření, které Brian absolvoval, ale zatím je to super. Hlavně díky tomu, že je chlapeček sportovně veden, mám velkou radost, že RTG dopadly takhe dobře.


30.4. - 4.5.2014 Agility tábor s coursingem na Monínci

Jako každý rok jsme s našimi australskými holkami vyrazili na tábor agility s coursingem na Monínci, který sami pořádáme. Jak jsme se měli je podrobněji napsáno na stránkách tábora a již teď se těšíme na léto.

Novinkou byla ochutnávka zdravých Psích krekrů a návštěva Veterinární záchranné služby Pet - Medic, kterým tímto velmi děkuji za poutavé povídání a ukázku jejich činnosti.

 

MonínecPet - Medic


Slunečnice17. - 21.4.2014 Jarní výcvikový víkend Slunečnice

Velikonoce jsme se rozhodli strávit s našimi psími holkami na výcvikovém víkendu na Slunečnici. S australandou Méďou jela i berňulka Face, která se věnovala poslušnosti. S Medinkou jsem cvičila pomocí pozitivní motivace přenášení papírových kapesníčků do ruky. Pochopila to velmi rychle, takže teď jen dotáhnout závěr :) Veškeré fotogalerie na stránkách pořadatele.


23.3.2014 Závody v coursingu Jarní Kralupy 2014

Chvíli jsem musela počkat, než tuto aktualitu umístím ..... hrozně jsem se na závody s Medulkou těšila, ale bylo to takové zklamání. Vůbec ne z naší holčičky, která běhala skvěle, ale z celkové organizace závodů. Doufám, že příště to bude lepší. Jinak Medinka v tomto závodě získala 354 bodů a tím 1. místo v plemeni. Jelikož bylo málo ausíků, celkové hodnocení proběhlo v rámci celé FCI 1. skupiny a tam se umístila na 3. místě. Před naší ausinkou byl jen belgický ovčák a československý vlčák. Díky příšernému počasu nemám ani jednu fotku :(


Medinka a Face9.3.2014 Hobby racing australáčků

V tuto nádherně slunečnou sobotu jsme se vydali s Medinkou na Hobby racing australáčků v Hloubětíně. Medinka si krásně zaběhala, sice nic nevyhrála, ale my si užili s našimi psy krásnou sobotu. Vzali jsme s sebou i naší berňulku Face a ta budila velkou pozornost, protože tam byla jako jediný berňáček velkou atrakcí.


Medinka1.3.2014 První tréning dog racingu

Jelikož naší Medulku coursing opravdu hodně baví, pro střapec udělá fakt všechno, rozhodli jsme se zajet na trénink nového sportu Dog racing. Princip je podobný, běhá se za střapcem, jen se startuje z boxů a trať je v rovině a krátká. Medulka vše pochopila velmi rychle, takže už na prvním tréninku mohla trénovat s malými překážkami, které jsou součástí dráhy. Prostě je to holka šikovná :)


9.2.2014 Australský coursing

V letošním roce na výstavy asi moc jezdit nebudeme - možná občas na nějakou, ale o to víc snad budeme mít čas na sportovní aktivity s našima holčičkama. Pro začátek jsem se s Medinkou vydala na australský coursing v Jíně. Byl to hezky strávený den a těšíme se na další. Po dlouhé době si Méďa mohla zaběhnout bez košíku, což měl za důsledek značné poničení střapečku :) Prostě ho nechtěla vydat za žádnou cenu.

 

coursing coursing coursing coursing


 Aktuality 2013
| Aktuality 2012 | Aktutality 2011

 

Klece pro psy